Site Loader
warsztaty lipiec

Cześć! Dziś bez przepisu ale z pyszną relacją 🙂 Warsztaty – zawsze to ja brałam udział w takich wydarzeniach jako uczestnik i szkoliłam swoje umiejętności pod okiem najlepszych ale tym razem było zupełnie inaczej, to ja mogłam wcielić się w rolę prowadzącej. Dzięki temu grono dzieci mogło podszkolić swoje umiejętności w kuchni czy nauczyć się czegoś kompletnie nowego. Od zawsze małym marzeniem było poprowadzenie warsztatów ale nie sądziłam, że nastąpi to tak szybko!

A więc zaczynajmy…

Warsztaty z projektu CudaCelestyny “Akademia Malucha” to 4 godzinne spotkanie podczas, którego do przygotowania są 4 różne zadania. Praca odbywa się w grupach dzięki czemu oprócz nowych umiejętności w kuchni, dzieci mogą również nauczyć się pracy zespołowej. A co najważniejsze nie ma podziału na lepszych i gorszych! Każdy stara się pomagać i grać do jednej bramki czyli przygotowania czegoś pysznego! 🙂

Podczas tego spotkania udało nam się przygotować :

Było pysznie, kolorowo i każdy mógł zabrać słodkości na wynos dla swojej rodziny 🙂 To były pierwsze ale na pewno nie ostatnie warsztaty u Celestyny.

A jakie są moje wnioski po takim dniu? Jeden najważniejszy trzeba mieć oczy dokoła głowy, zwracać uwagę na wszystkie dzieci i pomagać. Nie każdy kto nas odwiedza potrafi od razu wykonać najwybitniejsze dania, czasem trzeba zacząć od podstaw jak np. obieranie i krojenie jabłek! Najważniejsze, że dzieci są chętne do wzajemnej pomocy i uczą się od siebie nawzajem. Takie warsztaty to też pod pewnym względem testowanie smaków, nie każdy miał okazję spróbować ciasta szpinakowego czy kaszy jaglanej a dzięki nam poznaje nowe smaki 🙂

A kto wie może wśród uczestników warsztatów będzie przyszły Masterchef Junior?  Bardzo się cieszę, że powstały tego typu warsztaty i dzieci podczas wakacji mogą spędzić ten czas aktywnie i nauczyć się czegoś nowego.  Kolejna część warsztatów jeszcze w lipcu, zaprasza serdecznie i do usłyszenia!

warsztaty lipiec

Czekoladowy Muffinek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

O mnie

Cześć! 😀
Miło mi, że odwiedzasz moją stronę! Pozwól, że się przedstawię.
Nazywam się Magdalena, na co dzień mieszkam w Gorzowie Wielkopolskim.
Nie wyobrażam sobie życia bez domowych wypieków, a kiedy akurat nie gotuje, nie pieke to wymyślam nowe kulinarne projekty.
Zapraszam do mojego świata pełnego słodyczy!
🍦🍪🍭🍫🍩

Facebook

blogi kulinarne